Maszyny do pralni nowe czy używane?

Każdy przedsiębiorca, który zamierza uruchomić swoją pralnię zastanawia się nad tym, czy lepiej jest inwestować w maszyny nowe, czy może lepiej jest wydać mniej i mieć sprzęt używany. Otóż zależy to wszystko od wielu czynników, o których za chwilę dokładnie Ci opowiemy. Dzięki temu będziesz w stanie podjąć jeszcze bardziej trafną decyzję w zakresie doboru swojego sprzętu.


Czy używany znaczy gorszy?
Warto już na samym początku powiedzieć, że sprzęt używany wcale nie musi oznaczać gorszego. Wbrew pozorom na rynku znaleźć można bardzo ciekawe oferty sprzętu, który nie jest mocno wyeksploatowany i na pewno będzie w stanie posłużyć przez kilka kolejnych lat. Niemniej jednak, zazwyczaj zdarzają się sytuacje, kiedy to sprzęt do pralni używany przeszedł już wiele i kiedy zainstalujesz go w swojej placówce, to zacznie się psuć i będzie wymagał bardzo częstych napraw. To oczywiście nie będzie świadczyło zbyt dobrze o danej pralni, a tym samym zacznie stopniowo odstraszać klientów zamiast ich skutecznie zachęcać. Oczywiście nie zawsze musi tak być, bo wiele zależy od stanu zakupionego przez Ciebie sprzętu.


Dlaczego lepiej nowy?
Przede wszystkim w tym wypadku masz do dyspozycji zupełnie nowy i nieużywany przez nikogo sprzęt. Dodatkowo jest on objęty gwarancją, czego niestety nie można powiedzieć o sprzęcie używanym. Często te dwie zalety najbardziej przemawiają za tym, iż właściciele pralni nie zawracają sobie głowy cięciem kosztów i szukaniem najtańszych rozwiązań, które niekiedy mogą przynieść więcej szkody, niż pożytku.
Jednak należ zwrócić uwagę na fakt, że sprzęt używany jest droższy. Niemniej jednak, w wyższej cenie mamy gwarancję, serwis producenta i często wiele bonusów. W razie jakiejkolwiek awarii, która nie wydarzy się z Twojej winy możesz po prostu zadzwonić do serwisu, który wszystko naprawi w ramach gwarancji.
Jak wiec widzisz, każda z tych dróg ma zarówno wady, jak również zalety. Ostateczna decyzja będzie należała jednak do Ciebie, bo to Ty inwestujesz swoje środki. Koniecznie zastanów się nad tym na spokojnie, bowiem nie jest to mała inwestycja i jeśli źle wybierzesz, to może ten wybór zaważyć na całym Twoim przyszłym biznesie.