Trudne plamy z podkładu – ja je skutecznie usuwać?

Niejednej kobiecie zdarzyły się plamy z podkładu na kołnierzu, czy sukience. Nie są one najłatwiejsze do usunięcia, ale nie należy popadać w panikę, bowiem poniżej przedstawiamy kilka ciekawych sposobów na to, jak się możesz ich pozbyć.
 

Skuteczne usuwanie plam z podkładu
Bardzo dobrze w przypadku usuwania plam z podkładu, czy fluidu sprawdza się zastosowanie płynu do mycia naczyń oraz ciepłej wody. Niemniej jednak, należy w tej sytuacji uważać w szczególności na kolorową bawełnę. W takich przypadkach sprawdza się również bardzo dobrze płyn do demakijażu.
Nie gorzej sprawdza się spirytus. Wystarczy nasączyć nim wacik, a następnie wyczyścić plamę. Tutaj jednak należy zachowywać ostrożność, aby nie zniszczyć delikatnych tkanin.
Zmywacz do paznokci jest kolejnym, również niezłym sposobem na usuwanie plam po podkładzie. Wiele osób z powodzeniem stosuje także szare mydło.
Jednakże, najbardziej zaskakującym ze sposobów może okazać się użycie odżywki do włosów. Otóż w takiej sytuacji ubrudzone ubranie kładziemy na ręczniku i polewamy plamę letnią wodą. W kolejnym kroku wcieramy odżywkę w zabrudzone miejsce, aż do momentu, w którym pojawi się plama. Zostawiamy tak na około 30 minut, a potem pierzemy ubranie tak jak zawsze.
 

Na co należy zwracać uwagę podczas usuwania plam z podkładu?
Niektóre podkłady tworzą plamy, które są bardzo trudne do usunięcia, więc w takich sytuacjach zalecamy zmianę kosmetyku na mniej inwazyjny. Dzięki temu oszczędzisz sobie nerwów i pracy z usuwaniem kolejnych plam, które co jakiś czas się będą pojawiały. W tym miejscu warto się również zastanowić nad tym, co taki podkład musi mieć w swoim składzie, że tak silnie działa na tkaninę i ją farbuje. Tymczasem, Ty codziennie nakładasz go sobie na swoją twarz.
Obecnie na rynku nie brakuje ciekawych kosmetyków, po które zdecydowanie radzimy sięgać, bowiem będzie to z korzyścią nie tylko dla Twoich ubrań, ale przede wszystkim Ciebie samej. Najlepiej poszukać w internecie i popytać o opinie swoje koleżanki, bowiem to może niezwykle pomóc w doborze najlepszych rozwiązań w tym zakresie, tak, żebyś nigdy nie musiała się martwić o plamy.