W jaki sposób skutecznie usuwać plamy z tuszu do rzęs?

Niekiedy plamy z tuszu do rzęs pojawiają się na ubraniach i powstaje wtedy problem jak sobie z nimi poradzić. Dlatego też przygotowaliśmy dla Ciebie kilka skutecznych porad. Realizacja tychże porad nie będzie Cię drogo kosztować, a może niezwykle pomóc, o ile chcesz uratować swoje ubrania.


Jak radzić sobie z plamami z tuszu?
Warto jest przepłukać plamę z tuszu ciepłą wodą, a następnie przetrzeć to miejsce kwasem octowym, czy gorącą gliceryną. Zabrudzenia można również pocierać benzyną, a jeśli plama nie zniknie całkowicie to dodatkowo możesz ją zwilżyć płynem do mycia naczyń i zostawić na około 30 minut. W kolejnym kroku wystarczy już tylko uprać dane ubranie.
Bardzo dobrze przy takich plamach sprawdza się znane wszystkim nam mydło. Jeśli zabrudzenie z tuszu do rzęs jest już mocno zaschnięte, to wtedy warto jest zamoczyć materiał w wodzie z bardzo dużą ilością mydła na kilkanaście godzin. Potem ubranie można uprać tak jak robisz to zawsze.
W przypadku usuwania plam z tuszu doskonale sprawdza się również płyn do demakijażu oczu.


Warto pamiętać podczas usuwania plam z tuszu do rzęs
Musisz wiedzieć o tym, że dopóki nie uda Ci się pozbyć plamy, to nie możesz pozwolić na to, aby tkanina wyschła, gdyż wtedy tusz będzie jeszcze trudniejszy do usunięcia. Najlepiej będzie stale moczyć tkaninę i próbować kolejnych sposobów, bowiem za każdym razem na pewno plama będzie znacznie mniej widoczna.
Zalecamy daleko idącą ostrożność szczególnie w przypadku bardzo delikatnych materiałów, bowiem łatwo jest ich zniszczyć i niestety nic z tym nie będziesz mogła zrobić. W razie dużych problemów z usunięciem plamy możesz oddać ubranie do profesjonalnej pralni chemicznej, gdzie fachowcy doskonale się wszystkim zajmą i zaoferują swoją pomoc. Co prawda, nie należy ten zabieg do tak tanich, jak opisaliśmy powyżej, niemniej jednak w niektórych sytuacjach jest jak najbardziej uzasadniony. Niemniej jednak, na samym początku zachęcamy Cię do wypróbowania naszych sposobów, bowiem wierzymy, że dzięki temu będziesz w stanie sobie doskonale ze wszystkim poradzić i na zawsze pozbędziesz się plam z tuszu do rzęs.