Usuwanie plam z lakieru do paznokci – jak się za to zabrać?

Kiedy wykonujesz manicure, to wystarczy tylko chwila nieuwagi, aby na ubraniu, czy dywanie pojawiła się plama z lakieru. Oczywiście można poczekać aż się zaschnie i próbować ją zdrapać, jednakże co zrobić w sytuacji, kiedy to nie pomaga? Poniżej zdradzamy kilka prostych sposobów na to, jak skutecznie usuwać plamy z lakieru z różnych powierzchni.


Jak zabrać się za usuwanie lakieru
Warto wiedzieć, że jeśli chodzi o tkaniny, to plamy z lakieru można próbować zmyć za pomocą zmywacza. Niemniej jednak, tutaj należy zachować ostrożność, bowiem może on odbarwić kolory na niektórych materiałach. Innym pomysłem może być również użycie rozpuszczalnika. Taka metoda nie sprawdza się w przypadku jeansów, które na pewno ulegną odbarwieniu.
Bardzo dobrym sposobem może okazać się soda oczyszczona, którą należy wcześniej wymieszać z ciepłą wodą. Nasączamy takim roztworem wacik i pocieramy plamę.
Co w przypadku skórzanych powierzchni? W tym wypadku można plamę po lakierze zwyczajnie zetrzeć za pomocą gumki do ścierania, czy też spiłować pilnikiem do paznokci.


Najważniejsze zasady podczas usuwania plam po lakierze
Koniecznie przetestuj poszczególne metody odplamiania na niewidocznych fragmentach materiału. Szczególnie jest to ważne w przypadku zmywacza, czy rozpuszczalnika, które są dość silnymi chemicznymi środkami, które w wielu przypadkach powodują odbarwienie materiału. Niemniej jednak, odbarwienie może nastąpić także wtedy, kiedy użyjesz soku z cytryny.
Jeśli samodzielnie nie poradzisz sobie z usunięciem takowych plam, to najlepszym pomysłem będzie skorzystanie z pomoc fachowców, którzy znają się na swojej pracy i będą wiedzieli jak sobie radzić z takimi plamami. Taka usługa jest co prawda płatna, niemniej jednak dzięki temu zyskasz pewność, że wszystko zakończy się dobrze i odzyskasz dywan, czy ubranie w takim stanie, jak przed poplamieniem. Zachęcamy Cię jednak do korzystania z naszych porad, bowiem w wielu wypadkach jak najbardziej będą się one sprawdzały i pomogą z uciążliwymi plamami po lakierze. Nie są to łatwe zabrudzenia, jednakże zawsze z wieloma można sobie znakomicie poradzić.