Regeneracja wałów poliuretanowych

Z czasem pewne elementy linii produkcyjnych ulegają zniszczeniu lub zwyczajnie się zużywają. Właśnie z tego względu na rynku działają firmy, które zawodowo zajmują się ich regeneracją. Dzisiaj weźmiemy na tapetę regenerację wałów poliuretanowych, ponieważ są one bardzo często spotykane na różnej wielkości liniach produkcyjnych w naszym kraju.


Na czym polega regeneracja wału poliuretanowego?
Jest to przede wszystkim usunięciu zniszczonej powłoki tego wału oraz pełna wymiana ułożyskowania wału. Do tego dochodzi regeneracja czopów i naprawa powierzchni wałów. W razie potrzeby jest wykonywana również nowa powłoka poliuretanowa, niemniej jednak wszystko zależy tutaj od jej wyeksploatowania. Wał musi również zostać dynamicznie wyważony.
Firmy wykonują na wałach różne typy powłok, jednakże jedne z najlepszych właściwości wykazuje powłoka L-PUR. Charakteryzuje się ona twardością w przedziale 35 ShA – 65 ShD, jak również niezwykle dobrymi właściwościami dynamicznymi. Nie można tutaj zapominać o niezwykle wysokiej odporności na tarcie, co ma w tym wypadku niemałe znaczenie. Bez problemu takie powłoki mogą pracować w niezwykle szerokim zakresie pH.


Gdzie można znaleźć takie materiały?
Wyłącznie w dobrej jakości fabrykach, które na co dzień są w stanie zaproponować swoim klientom zdecydowanie rzetelne podejście i jak najlepsze rozwiązanie ich problemów. W tej branży stawia się przede wszystkim na jakość, bowiem producentom zależy na tym, aby klienci chętniej do nich wracali.
Niemniej jednak, warto jest sprawdzić sobie opinie o poszczególnych firmach, aby mieć możliwie jak najlepszy pogląd na sytuację. Wybrany producent musi dysponować rozbudowanym parkiem maszynowym, który umożliwi mu wykonywanie wspomnianych na początku regeneracji wałów poliuretanowych. Obecnie bez najmniejszych problemów można takie opinie znaleźć w internecie, gdyż wielu użytkowników dzieli się tam swoimi spostrzeżeniami. Nie zaszkodzi również popytać znajomych branży, o ile oczywiście masz takową możliwość. W ten sposób zaoszczędzisz sobie niepotrzebnych nerwów, które mogłyby być spowodowane nierzetelnym wykonawcą.