Sposoby na pranie rękawic roboczych

Nawet najlepsze rękawice robocze mogą się zabrudzić. Wykonujemy przecież z ich pomocą rozmaite zadania, narażając je na pracę w trudnych warunkach. Przedstawiamy kilka łatwych sposobów czyszczenia rękawic roboczych. Dzięki nim nie będziemy musieli często wymieniać tych przydatnych akcesoriów i zaoszczędzimy sporo pieniędzy. 

Skórzane rękawice robocze
Rękawice skórzane są jednymi z najlepszych rękawic roboczych. Są najbardziej wytrzymałe i potrafią przetrwać wiele, ale są również najtrudniejsze do utrzymania w czystości. Utrzymanie skórzanych rękawic w dobrym stanie, pomoże jednak zachować je dłużej w idealnym stanie. Jednym z najlepszych sposobów na to jest ich ręczne wypranie. 
Możemy umyć skórzane rękawice robocze w zimnej wodzie i położyć je na płasko, aby wyschły. Wykręcanie wody może je zniekształcić, dlatego nie należy tego robić. Kiedy nie są używane, przechowujmy je w chłodnym, suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Inną opcją jest wstępne usunięcie brudu i zanieczyszczeń szczoteczką do zębów. Następnie umyjmy rękawice w naczyniu z zimną wodą z 1 łyżką z soli. Opłuczmy je zwykłą zimną wodą. Delikatnie wyciśnij nadmiar wody z rękawic, przesuwając dłonią z góry na dół. Zawieśmy rękawiczki na suszarce do wyschnięcia. Dobrym pomysłem jest masowanie rękawic od czasu do czasu, aby skóra nie zesztywniała.

Rękawice robocze z gumy, neoprenu i PCV
Te gładkie rękawice to najlepsze rękawice robocze do sprzątania i prac porządkowych. Zawsze należy zachować ostrożność podczas czyszczenia tych rękawic, jeśli pracujemy z chemikaliami. Przed zdjęciem rękawic umyjmy je wodą z mydłem. Po spłukaniu rękawic pamiętajmy o umyciu rąk. Zawieśmy rękawice i poczekajmy aż wyschną do sucha. Przechowując je w suchym miejscu, możemy zapobiec rozwojowi pleśni.

Dzianinowe i bawełniane rękawiczki robocze
Pracując w ogrodzie lub wykonując lekką pracę na podwórku używamy często bawełnianych rękawic. Mogą one być prane w pralce. Przed praniem warto jednak opłukać je z największych zanieczyszczeń, ziemi czy trawy. Pranie w ciepłej wodzie w pralce nie powinno im zaszkodzić. Możemy także suszyć je w suszarce. Podobnie postępujemy z rękawicami dzianinowymi. Przed praniem spłukujemy je pod wodą i pierzemy w pralce z tą różnicą, że woda powinna być zimna. Zawieśmy je na suszarce rozprostowując nieco. Suszenie w pozycji wiszącej zapobiegnie kurczeniu się materiału.